Menu

Нацполиция України доповнить підозру Гіркіну на підставі інтерв’ю Гордона

На думку Геращенка, інтерв’ю також було важливим, оскільки нагадало "багатьом громадянам України, які за шість років уже майже забули, що таке війна"

Національна поліція України доповнить підозру колишньому ватажку російських бойовиків на Донбасі Ігореві Гіркіну на підставі даних, які він озвучив в інтерв’ю засновнику видання "ГОРДОН" Дмитрові Гордону. Про це 22 травня в ефірі "Свободи слова " Савіка Шустера" на телеканалі "Україна" заявив заступник глави МВС України Антон Геращенко.

Об этом сообщает Преступная Россия

"Для мене було важливо почути – і тепер це є доказовою базою, – що покидьок і терорист Гіркін назвав себе прямо причетним до організації вбивств трьох громадян України. Тому Національна поліція за погодженням із міністром внутрішніх справ доповнюватиме підозру Гіркіну в убивстві українських громадян", – сказав він.

На думку Геращенка, інтерв’ю також було важливим, оскільки нагадало "багатьом громадянам України, які за шість років уже майже забули, що таке війна, що таке напад Росії, що таке окупація Слов’янська, що таке тортури, розпороті животи українських патріотів".

В інтерв’ю Гордону, яке було опубліковано 18 травня, Гіркін зізнався у причетності до вбивства депутата Горлівської міськради Володимира Рибака, а також Юрія Дяковського і Юрія Поправки.

Їхні тіла виявили в річці Торець біля селища Райгородок (Слов’янський район) наприкінці квітня 2014 року. Рани на їхніх тілах свідчили про тортури. У Міністерстві внутрішніх справ України підкреслювали, що причина смерті українців – "комбінована травма тіла внаслідок тортур із подальшим утопленням ще живих потерпілих, які були непритомними".

2015 року п’ятий президент Петро Порошенко надав замученим бойовиками українцям звання Героїв.

Справу про вбивство Рибака, Дяковського і Поправки із 2014 року розслідувала Генеральна прокуратура України. Окрім Гіркіна, обвинувачення висунули російському терористу Ігореві Безлеру. Про закінчення розслідування не повідомляли.

Вихід інтерв’ю розкритикували деякі журналісти, політики та активісти. Вони заявили, що в такий спосіб Гордон легітимізує злочинців в українському інформаційному просторі. 18 травня під редакцією видання "ГОРДОН" у Києві активісти провели мітинг.

В Офісі генпрокурора повідомили, що інформацію з інтерв’ю з Гіркіним і колишньою "прокуроркою" анексованого Росією Криму Наталією Поклонською, яке вийшло раніше цього місяця, буде долучено до кримінальних проваджень, які стосуються збройної агресії РФ проти України. "Можу висловити лише подяку, а не критикувати за ті свідчення, які почуло наше суспільство і правоохоронні органи. У тому числі і про катастрофу літака MH17", – сказав заступник генерального прокурора Гюндуз Мамедов після виходу інтерв’ю з Гіркіним.

Сам Гордон заявив, що інтерв’ю він зробив "у співдружності з українськими спецслужбами". За його словами, інформацію про злочини проти України, озвучену в інтерв’ю Поклонською та Гіркіним, передано до Гааги для використання як свідчень на процесі у справі про анексію Криму і воєнну агресію на Донбасі.

Журналіст-розслідувач міжнародної групи Bellingcat Хрісто Грозєв вважає, що інформацію, озвучену Гіркіним, може бути використано в судовому процесі проти останнього. "Для мене очевидно, що частину питань було підготовлено з метою, щоб Гіркін упіймався", – підкреслив представник Bellingcat.

У СБУ заявили, що програми з Поклонською та Гіркіним вивчають стосовно доказів агресії РФ проти України, і зазначили, що проведення інтерв’ю було ініціативою журналіста.


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/politics/-natspolitsija-ukrajini-dopovnit-pidozra-girkinu-na-pidstavi-interv-ju-gordonu-1501120.html”