Menu

Цього року СБУ заборонила в’їзд в Україну 128 іноземцям, які підтримують терористичні організації

За даними СБУ, більшість затриманих бойовиків громадяни Російської Федерації

Служба безпеки України протягом першого півріччя 2020 року заборонила в’їзд на територію України 128 іноземцям, які є членами або прибічниками міжнародних терористичних організацій. Про це йдеться 3 липня на сайті відомства.

Об этом сообщает DEDAL

Зараз СБУ здійснює екстрадиційну перевірку 37 іноземних бойовиків-терористів. За даними спецслужби, усі вони перебували в міжнародному розшуку за лінією Інтерполу, їх затримали на території України. Більшість затриманих – громадяни Російської Федерації, решта – Таджикистану, Узбекистану, Єгипту, Лівану та Казахстану.


Инфографика: ssu.gov.ua
Інфографіка: ssu.gov.ua


Зокрема, у СБУ нагадали, що в першому півріччі відбулася екстрадиція в Грузію Аль Бару Шишані – одного з керівників угруповання "Ісламська держава". Ще двоє іноземців, які переправляли через Україну бойовиків для ІД і здійснювали фінансування терактів, уже засуджено більше ніж до 10 років ув’язнення.

Також у Києві затримали громадянина РФ, який брав участь у діяльності "Ісламської держави" в Сирії. Суд обрав йому запобіжний захід у вигляді екстрадиційного арешту.

У цей самий період СБУ виявила та затримала трьох іноземців, які організували етнічну злочинну групу і планували здійснювати незаконне переправлення іноземців через державний кордон України. Щодо іноземців ухвалено рішення про примусове повернення у країну походження.

Інша злочинна група, діяльність якої припинила СБУ, незаконно легалізувала в Україні вихідців із країн підвищеного терористичного ризику.

Також СБУ розслідувала діяльність членів міжнародного організованого злочинного угруповання у складі громадян України, Йорданії та Іраку. Вони збували наркотичні та психотропні речовини, а кошти спрямовували на фінансування тероризму. У цій справі до суду вже передали обвинувальний висновок.

Крім того, протягом пів року співробітники СБУ вилучили 340 підроблених паспортів іноземців, п’ять одиниць зброї та 156 боєприпасів до неї.


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/society/-tsogo-roku-sbu-zaboronila-v-jizd-v-ukrajinu-128-inozemtsjam-shcho-pidtrimujut-teroristichni-organizatsiji-1507599.html”