Menu

Тарифи на газ у січні 2021: НКРЕКП та АМКУ починають перевірки

Тарифи на газ у січні 2021: НКРЕКП та АМКУ починають перевірки

НКРЕКП починає ретельну перевірку всіх газопостачальників, які на сьогодні мають найвищі тарифи на розподіл газу.

Об этом сообщает Политика 2.0

Про це повідомив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль в , інформує .

«Ми хочемо вийти на системне і збалансоване рішення. Особливо проблемною зараз є ситуація в населених пунктах, де функціонують малі оператори ГРМ, які обслуговують невелику кількість споживачів. Це питання також має бути вирішене найближчим часом», — написав Шмигаль.

Скриншот Telegram

Скриншот Telegram

Разом з тим, антимонопольний комітет України повідомив про те, що найближчим часом вивчить обгрунтованість і прозорість формування тарифів на розподіл газу.

«Протягом липня-грудня 2020 ми були свідками зростання тарифів на газорозподіл в абсолютній більшості областей. До того ж ці тарифи істотно відрізняються у різних суб’єктів. Обгрунтованість і прозорість формування такого тарифу буде вивчена Антимонопольним комітетом найближчим часом. У разі виявлення порушень Комітет змусить регулятора виправити ситуацію», — сказано в повідомленні.

З 1 січня в Україні діє нова ціна на газ, яку запропонували постачальники газу в рамках відкриття конкурентного ринку газу.

Газопостачальні компанії пропонують населенню України в січні купувати газ за ціною від 6,99 до 10,8 гривні за кубометр, при цьому мінімальна ціна вище грудневої ціни на 11%, а максимальна — на 20,5%.

Крім того, з 1 січня в Україні почали діяти нові тарифи на транспортування газу. Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), з січня 2021 року підвищила тарифи на послуги 43 газорозподільних компаній в середньому в 1,6 раза.

З початку січня в ряді регіонів України пройшли акції протесту проти підвищення комунальних тарифів.

Президент України Володимир Зеленський, реагуючи на масові протести населення в різних регіонах країни, доручив уряду терміново .

13 січня 2021 року Кабінет міністрів заявив про те, що буде пропонувати встановити для побутових споживачів в розмірі 6,99 гривні за кубометр.Джерело статті: “https://gazetavv.com/news/economy/1610548670-tarifi-na-gaz-u-sichni-2021-nkrekp-ta-amku-pochinayut-perevirki.html”