Як будуть служити у ЗСУ за контрактом: Рада запровадила випробувальний термін для новобранців

Читать на русском

Як будуть служити у ЗСУ за контрактом: Рада запровадила випробувальний термін для новобранців
Як будуть служити у ЗСУ за контрактом: Рада запровадила випробувальний термін для новобранців

Верховна Рада ухвалила закон, який передбачає визначення терміну служби в армії для мобілізованих за окремим рішенням президента України Володимира Зеленського.

Об этом сообщает Скелеты в шкафу

Відповідний законопроект №8169 опубліковано на сайті парламенту.

Ініціатор документа – прем’єр-міністр України Денис Шмигаль. Проект закону під назвою "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення окремих питань виконання військового обов’язку та проходження військової служби" має підписати речник Ради Руслан Стефанчук та Зеленський.

"Для громадян України, покликаних на військову службу, встановлюються наступні строки військової служби у календарному обчисленні: для військовослужбовців, які проходять військову службу на заклик під час мобілізації, на особливий період, – до термінів, визначених рішенням президента України, у тому числі у зв’язку з закінченням особливого періоду або оголошенням демобілізації", — йдеться у тексті документа.

До цього у законі було інше формулювання — до закінчення особливого періоду чи до демобілізації. Закон також передбачає запровадження випробувального терміну після ухвалення на службу за контрактом — від місяця до півроку.

Встановлюються і терміни проходження військової служби за контрактом від 1 до 10 років за винятком положення за піврічним терміном.

"Якщо військовослужбовець не пройшов випробувальний термін, контракт не укладається. У законопроекті передбачено оновлення системи патріотичного виховання, системи допризовної підготовки, колишніх ДТСААФ, які зараз не функціонують і процеси навчання у військових ВНЗ", — прокоментував ініціативу влади член Комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки, оборони та розвідки Федір Вениславський.

За його словами, також упорядковано склад військово-лікарських комісій.

Источник: Руспресс