США та Євросоюз обмежать інвестиції в Китай, — ЗМІ

Читать на русском

США та Євросоюз обмежать інвестиції в Китай, — ЗМІ

США та Євросоюз обмежать інвестиції в Китай, — ЗМІ

Європейські та американські інвестори намагаються не допустити, щоб капітал, досвід та знання компаній підтримували технологічні досягнення стратегічних конкурентів, що загрожують національній безпеці.

Європейський Союз та США мають намір розробити інструменти, які дозволять впоратися з все більш ворожим економічним середовищем, а також усунути ризики інвестування у чутливі технології у таких країнах, як Китай. Про це повідомляє Bloomberg .

Партнери обговорюватимуть і прагнутимуть узгодити свої підходи до перевірки інвестицій. Такі заходи дозволять не допустити, щоб капітал, досвід та знання компаній підтримували технологічні досягнення стратегічних конкурентів, що загрожують національній безпеці. На зустрічі на високому рівні у Швеції, як йдеться у повідомленні, вже відбулися відповідні дискусії.

Високопосадовці ЄС та США прагнуть використовувати засідання Ради з торгівлі та технологій. Відповідний захід відбудеться 30-31 травня. Учасники дискусії мають намір зміцнити свої зв’язки щодо вирішення проблем збільшення економічного впливу Китаю та питань, пов’язаних із вторгненням Росії в Україну. Зустріч відбудеться у той момент, коли Єврокомісія планує представити наступного місяця стратегію економічної безпеки блоку.

ЄС намагається вдосконалити свою стратегію щодо Китаю. Глава Єврокомісії Урсула фон дер Ляйєн нещодавно виклала бачення зниження ризиків, але не повної відмови від співпраці з Пекіном. Новий підхід Європи наближає її до різкої позиції США.

У повідомленні йдеться, що після вторгнення РФ в Україну економічна безпека переросла у найвищий пріоритет для країн G-7. Офіційні особи обговорюють, як краще координувати загальні інструменти, включаючи перевірку інвестицій та експортний контроль. Вивчаються нові варіанти політики, доступні для цілісного подолання ризиків національної безпеки, створених деякими країнами.