15 жовтня Антимонопольний комітет зробить другу спробу покарати глобальну фармацевтичну компанію "Ново Нордікс" разом з восьми її українськими дистриб’юторами за "ціновий картель"

15 жовтня Антимонопольний комітет зробить другу спробу покарати глобальну фармацевтичну компанію

Ще в травні 2019 року Антимонопольний комітет направив зазначеним компаніям подання з попередніми висновками: “Ново Нордіск А/С” (Данія), “Ново Нордіск Хелс Кеа АГ” (Швейцарія), ПрАТ “Медфарком-Центр”, ТОВ “Медфарком”, ТОВ “БаДМ”, ТОВ “БаДМ-Б”, ТОВ “Аптека “ЗІ”, ПрАТ “Ганза”, ТОВ “Фармадіс”, та ТОВ “Медфарм”.

Об этом сообщает Компромат РУ

Про це пише “Фактор” з посиланням на “Лігу антитрасту”.

У поданні стверджується, що “Ново Нордікс” та вісім дистриб’юторів уклали угоди, умови яких призвели до необґрунтованого завищення вартості лікарських засобів. За версією АМКУ картель діяв щонайменш з 2011 по 2017 роки.

За попередніми даними мова йде про препарати інсулінового ряду.

За зазначене порушення компаніям загрожує штраф до 10% їхнього доходу за 2018 рік.

З травня 2019 року Комітет не зміг вручити/доставити поштою таке подання компаніям “БаДМ-Б”, “Аптека 31” та “Ганза”.

І хоча це не є перешкодою для Комітету розглядати справу та приймати рішення, в даному випадку АМКУ спочатку чекав півроку. Потім призначив засідання Комітету щодо розгляду цієї справи на 9 грудня 2019 року. Однак щось пішло не так, та десять місяців жодних новин від Комітету про результати розгляду цієї справи не було. Доки 9 жовтня 2020 року на сайті АМКУ не з’явилась новина про призначення засідання на 15 жовтня 2020 року на 10:00.

У випадку якщо АМКУ все ж таки наважиться прийняти рішення щодо вчинення компаніями порушення, споживачі (фізичні та юридичні особи), які завдяки такій поведінці компаній переплатили за придбані лікарські засоби, будуть мати право відшкодувати в подвійному розмірі спричинену ним шкоду.

20 червня 2018 року на компанії “Ново Нордік” вже було накладено в рамках цієї справи штрафи у загальному розмірі 648 000₴ за надання інформації в неповному обсязі на вимогу АМКУ.

11 червня 2018 року Печерський районний суд м. Києва ухвалив рішення надати Національній поліції дозвіл на тимчасовий доступ та виїмку оригіналів документів Антимонопольного комітету, накопичених у ході розслідувань зловживань на фармацевтичному ринку протягом 2015-2018 років. Зокрема, йдеться про доступ та можливість вилучення матеріалів розслідувань, які АМКУ проводив щодо компаній, котрі входили в ланцюг пос­тачальників інсуліну та його аналогів для українських бюджетних медичних закладів.

Кримінальне провадження Національна поліція відкрила жовтні 2016 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 191 ККУ (привласнення, розтрата або заволодіння майном в особливо великих розмірах шляхом зловживання службовим становищем). Правоохоронці підозрюють розтрату бюджетних коштів, виділених українським закладам охорони здоров’я на закупівлю інсулінів та його аналогів у 2015-2016 роках, через завищення цін на них. За їх даними ціна на одні й ті самі препарати вітчизняного та іноземного виробництва в різних обласних департаментах і медзакладах коливалася у межах широкого, нічим не обґрунтованого діапазону. Різниця у вартісному вимірі становила від 11 до 369 грн за 1 флакон, картридж чи упаковку, а у відсотковому вираженні перевищення цін сягало 10-111%. Переможцями в конкурсних торгах на закупівлю інсуліну та його аналогів були ТОВ “Аптека “Зі”, ТОВ “БАДМ-Б”, ТОВ “Фірма “Медфарм”, ТОВ “Фарма Лайф”, ТОВ “Бізнес Центр Фармація”, ПАТ “Медфарком-Центр”, ТОВ “Фармлогістік”.

“Ново Нордікс” є лідером серед фармацевтичних компаній світу у сфері допомоги людям з цукровим діабетом. Крім цього компанія активна в лікуванні гемофілії, ожиріння, гормону росту, а також замісників гормональної терапії.

Штаб-квартира компанії знаходиться в Багсвері, передмісті Копенгагена (Данія), а центри виробництва розміщені в 7 країнах. Зі 179 країн, в яких представлена продукція компанії, в 76 функціонують філії або офіси.

Компанія заснована в 1923 році.Джерело статті: “https://factor-news.info/15-zhovtnya-antymonopolnyj-komitet-zrobyt-drugu-sprobu-pokaraty-globalnu-farmatsevtychnu-kompaniyu-novo-nordiks-razom-z-vosmy-yiyi-ukrayinskymy-dystryb-yutoramy-za-tsinovyj-kartel/”

Автор:

Похожие матриалы по тегу

Предыдущий материал

Від COVID-19 вилікувалося понад 26 млн жителів Землі

Следующий материал

Украинцы массово скупают российскую вакцину от коронавируса

Коментарии (0)